Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 17495077



*

nr 1749 5077


PASTEL

Emma Andersson, Portal Visby. Signed, 38x24 cm, outer dimensions including frame: 54x40 cm, skadad ram.


Emma Andersson, Portal Visby. Omkring 1900, Signerad, 38x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x40 cm


Condition: skadad ram

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday December 8 2025
at 20:04:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/12 19:31:30 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Dec 8

Kvinnliga Konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...



Read more about Kvinnliga Konstnärer
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emma andersson färgkrita pastell portal visby vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr