ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 17495077
*
nr 1749 5077
PASTEL
Emma Andersson, Portal Visby. Signed, 38x24 cm, outer dimensions including frame: 54x40 cm, skadad ram.
Emma Andersson, Portal Visby. Omkring 1900, Signerad, 38x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x40 cm
Condition: skadad ram
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday December 8 2025
at 20:04:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/12 19:31:30
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Dec 8
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Read more about Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emma andersson färgkrita pastell portal visby vattenfärg
-
7194 PASTEL
unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:33
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:58
-
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:24
*
PASTEL
Condition: skadad ram
Read more about Kvinnliga Konstnärer
nr 1749 5077
PASTEL
Emma Andersson, Portal Visby. Signed, 38x24 cm, outer dimensions including frame: 54x40 cm, skadad ram.
Emma Andersson, Portal Visby. Omkring 1900, Signerad, 38x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x40 cm
Condition: skadad ram
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday December 8 2025 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/12 19:31:30 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Dec 8
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Read more about Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emma andersson färgkrita pastell portal visby vattenfärg
-
7194 PASTEL
unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:33 -
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 500
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:58 -
6485 PASTELS
2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:24



